תפריט
הפועל תל אביב כדורסל   
ראשי > אגודות ספורט > הפועל תל אביב כדורסל

הפועל תל אביב כדורסל

עמותת הפועל אוסישקין תל אביב נוסדה בשנת 2007 על ידי אוהדי קבוצת הפועל תל אביב, והיא מחזיקה ב-85 אחוזים מקבוצת הכדורסל הבוגרת הפועל תל אביב וכן בבעלות מלאה על מחלקת הנוער של המועדון. מאז הקמתה, הפכה העמותה לשם דבר בספורט הישראלי כדוגמה לקבלת אחריות של האוהדים על קבוצתם, ולשינוי אפשרי בתרבות הניהול של הספורט בישראל.

המועדון

מועדון הכדורסל הפועל תל אביב הינו אחד ממועדני הפאר של הכדורסל הישראלי. מאז הקמתו ב-1935, זכה המועדון 5 פעמים באליפות ישראל ו-4 פעמים בגביע המדינה – כמות התארים הרבה ביותר לקבוצה אחת בישראל, מלבד היריבה העירונית.

בתחילת שנות האלפיים, הידרדר המועדון בעקבות ניהול לקוי של הבעלים דאז, במקביל להחלטת העירייה להרוס עד היסוד את אולם הבית המיתולוגי של המועדון, אוסישקין.

אוהדי הקבוצה הבינו שרק בכוחם ליצור שינוי. מונעים מתחושת אחריות לגורל קבוצתם, הקימו האוהדים את המועדון מחדש בשם "הפועל אוסישקין", ורשמו את קבוצתם לליגה ב'. משם החלה הקבוצה לטפס מעלה ובתוך חמש שנים עלתה ארבע פעמים ליגה ושבה למקומה הטבעי בליגת העל.

העמותה

בעמותת הפועל אוסישקין תל אביב חברים למעלה מ-1,850 חברים אשר נוטלים חלק פעיל בהליכי קבלת ההחלטות ובוחרים את הנהלת העמותה בבחירות דמוקרטיות אחת לשנתיים.

העמותה מהווה את הבעלים היחיד של קבוצת הכדורסל הפועל תל אביב. בנוסף, מפעילה העמותה במסגרת מחלקת הנוער – מחלקת נערים, מחלקת נערות ובית ספר לכדורסל. כמו כן, מתמקדת העמותה בעשיה חברתית למען הקהילה, ברוח הפועל.

חברי העמותה נוטלים חלק פעיל בהליכי קבלת ההחלטות של העמותה במסגרת האסיפות הכלליות המתקיימות לפחות פעמיים בשנה. באסיפות אלו ניתנת סקירה מלאה ומפורטת על ההתנהלות המקצועית, הפיננסית והערכית של המועדון וסוגיות מהותיות נדונות על ידי החברים בהרחבה.

כמו כן, שותפים חברי העמותה בפעילות הקהילתית מטעם העמותה, למענה הם תורמים מזמנם, מרצם וכספם.

מאז הקמתה בשנת 2007, גדל בהתמדה מספר חברי העמותה, כאשר כיום היא מונה כ-1,850 חברים וכ-300 פועלים צעירים.


כתובת: רח' יקנעם 5 (קומה 4), תל -אביב, 67443
טלפון: 03-6960450
פקס: 03-6960440
תמונת עסק הפועל תל אביב כדורסל